|  | 

No name Iława menu

Hodowanie indyków

Hodowanie indyków
1 vote, 9.00 avg. rating (82% score)

Pisklęta indycze

Hodowcy indyków często decydują się na zakup już podchowanych piskląt. Dzieje się tak dlatego, że pierwsze doby życia decydują o późniejszym rozwoju indyków, a nieprawidłowe warunki hodowli mogą spowodować śmierć dużego odsetka indyków. Dlatego też wielu hodowców kupuje podrośnięte pisklęta indycze. Młode indyki hodowane są w kręgach, w których grupa kilkuset piskląt ma zapewnione optymalne warunki rozwoju. Niezbędne jest, oprócz prawidłowego karmienia, zapewnienie właściwej temperatury i naświetlenia. Temperatura w kręgach musi być wysoka (około 35 stopni) i nie może bardzo różnić się od temperatury poza kręgiem (około 25 stopni). Bardzo ważna jest obserwacja, gdyż pisklęta indycze potrafią jasno zasygnalizować problem. Nieprawidłowa temperatura może powodować, że pisklęta zbijają się w grupy lub uciekają spod promiennika. Doświadczony hodowca rozpozna też problem po wysłuchaniu wydawanych przez pisklęta indycze odgłosach. Prawidłowa opieka nad pisklętami prowadzi do sukcesów w późniejszych etapach hodowli indyka.

http://fiter.pl/

Ciekawe wpisy:

hodowanie-indykow

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Kebab Grodzisk Mazowiecki

    Kebab Grodzisk Mazowiecki

    Lokale gastronomiczne z egzotyką Lubimy egzotykę w kuchni, lubimy ją też w kulturze, np. muzyce, choreografii, sztuce wizualnej, teatrze, filmie. Jest ona dla nas czymś innym, czymś niecodziennym. Różni się bowiem od naszej swojskiej, polskiej czy szerzej – europejskiej kultury: od naszych obyczajów i zwyczajów, od naszego życia codziennego i artystycznego, od naszych przepisów kulinarnych.

  • Shisha bar Kraków

    Shisha bar Kraków

    Szisza. Szisza jest to wodna fajka do palenia. Składa się ona z węża, dzbana (zazwyczaj ceramicznego) oraz z metalowej rury. Pali się w niej tytoń i melasę. Wywodzi się z Indii, ale to kraje arabskie nadały jej nowego znaczenia. W Polsce sziszę możemy zapalić w niektórych herbaciarniach oraz szisza barach. Między innymi miejscami, w których