|  | 

Szisza kebab

Jak zorganizować chrzciny?

Jak zorganizować chrzciny?
1 vote, 8.00 avg. rating (77% score)

Chrzciny to szczególny dzień dla dziecka oraz jego rodziców i rodziny. Po ceremonii w kościele, warto zaprosić obecnych podczas uroczystości na drobny poczęstunek. Kiedyś większość organizowała by go w domu, jednak dziś wybiera się raczej restaurację.

Jest tak głównie ze względu na wygodę. Szczególnie taka sytuacja może mieć miejsce na Śląsku. Więzy rodzinne są tu szczególnie mocne i na tego typu przyjęcia może być zaproszona całkiem spora grupa osób. Przygotowanie potraw oraz domu na przyjecie gości jest ciężką pracą. Biorąc pod uwagę wiele obowiązków rodziców przed samą ceremonią, może na to nie starczyć czasu. Dlatego najlepiej zorganizować przyjęcie w restauracji.

Warto po ceremonii zaprosić rodzinę i znajomych na uroczysty obiad. Nie powinien być on zbyt udziwniony, najlepiej skorzystać z regionalnych potraw. Każda kuchnia może coś takiego zaoferować, na przykład restauracje Katowice będą tu polecały rolady śląskie z ziemniakami i modrą kapustą. Takie danie będzie na pewno smakowało każdemu z gości. Restauracja może przygotować także kilka potraw mięsnych oraz dodatków, z których goście będą mogli wybrać dla siebie najbardziej pasujące.

Przyjęcie z okazji chrzcin nie musi być zbyt długie. Po obiedzie w restauracji można podać deser oraz lampkę wina. W tym goście będą mogli swobodnie porozmawiać. Oczywiście, jeśli tego chcemy, restauracje w Katowicach mogą dla nas zorganizować znacznie dłuższe spotkanie, z zimną płytą a także kolejnym ciepłym posiłkiem. Wszystko zależy od zasobności naszego portfela oraz potrzeb. Jednak tego typu przyjęcia okolicznościowe zdarzają się znacznie rzadziej.

Ciekawe wpisy:

jak-zorganizowac-chrzciny

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Problem nieprawidłowego odżywiania dotyczy prawie każdego z nas

    Problem nieprawidłowego odżywiania dotyczy prawie każdego z nas

    Problem nieprawidłowego odżywiania dotyczy prawie każdego z nas Problem nieprawidłowego odżywiania, dotyczy prawie każdego z nas, a co za tym idzie czas najwyższy to zmienić, niekiedy przechodząc na adekwatną oraz odpowiednią dietę. Jak najbardziej nie chodzi tutaj o ograniczenie w aspekcie spożywania posiłków, choć niekiedy ilościowa dieta jest dobrym rozwiązaniem podobnie jak jakościowa czy znacznie

  • Shisha bar Kraków

    Shisha bar Kraków

    Szisza. Szisza jest to wodna fajka do palenia. Składa się ona z węża, dzbana (zazwyczaj ceramicznego) oraz z metalowej rury. Pali się w niej tytoń i melasę. Wywodzi się z Indii, ale to kraje arabskie nadały jej nowego znaczenia. W Polsce sziszę możemy zapalić w niektórych herbaciarniach oraz szisza barach. Między innymi miejscami, w których