|  | 

Kebab Iława

Schab z marchewką w galarecie

Schab z marchewką w galarecie
1 vote, 9.00 avg. rating (82% score)

sushi-grodzisk-mazowiecki-2Składniki:

1. Około kilograma schabu bez kości
2. 1 duża marchewka
3. 1 pietruszka
4. 4 ziarenka pieprzu czarnego
5. 3 ziarenka ziela angielskiego
6. 2 listki laurowe
7. Przyprawa typu vegeta
8. Kilka gałązek świeżego koperku
9. 3 łyżeczki żelatyny
10. Sól, świeżo zmielony czarny pieprz

Wykonanie:

Schab dokładnie umyć, włożyć do rondla i zalać 3 szklankami wody; dodać listki laurowe, ziarenka pieprzu i ziela angielskiego.
Marchewkę i pietruszkę obrać, umyć i w całości włożyć do rondla z mięsem. Całość lekko osolić i gotować na małym płomieniu około 1 godziny.
Gorący wywar z gotowania mięsa dokładnie przecedzić (najlepiej przez gęstą gazę, aby był klarowny) i odmierzyć pół litra. Doprawić do smaku vegetą i świeżo zmielonym czarnym pieprzem.
Żelatynę namoczyć w niewielkiej ilości i dodać do gorącego wywaru mieszając tak długo aż się rozpuści.
Ostudzone mięso pokroić bardzo ostrym nożem na plastry, ułożyć na półmisku, udekorować plasterkami marchewki i zielonym koperkiem i zalać tężejącą galaretką. Odstawić do stężenia.

Ciekawe wpisy:

schab-z-marchewka-w-galarecie

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Pisklęta indycze

    Pisklęta indycze

    Pisklęta indycze W Polsce produkcja indyków ulega stałemu wzrostowi. Mimo, że hodowla jest dość wymagająca, przedsiębiorcy uważają, że jest to opłacalny biznes. Pisklęta indycze w pierwszych kilku dobach po wykluciu są bardzo wrażliwe. Należy więc, przed wykluciem, odpowiednio przygotować pomieszczenie, w których będą one przebywać. W tym celu należy odpowiednio nagrzać pomieszczenie. Pisklęta indycze muszą

  • Kebab na dowóz Szczecin

    Kebab na dowóz Szczecin

    Klimatycznie ze znajomymi. Zbliża się weekend, zastanawiasz się jak spędzić wolne od pracy, aby nie był to czas stracony? Czy może w tygodniu, nie wiesz jak spędzać długie wieczory? Zamiast siedzieć przed telewizorem, jako władca pilota i narzekać, że znów nie ma nic do oglądania, możesz spotkać się ze znajomymi. Razem wybierzcie się w jakieś