|  | 

Kebab Iława

Szczególny projekt

Szczególny projekt
1 vote, 7.00 avg. rating (72% score)

rp_budownictwo5.jpgNiejeden inwestor potrzebuje dużo czasu do namysłu, zanim wybierze odpowiadający mu projekt domu. Jeszcze więcej trudności napotkają ci, którzy planują zbudować dom, w którym swobodnie mogłaby się poruszać osoba jeżdżąca na wózku inwalidzkim.
Projekt taki musi uwzględnić specjalne potrzeby osoby niepełnosprawnej. Główną przeszkodą na jej drodze będą miedzy innymi schody, a także zbyt wąskie przestrzenie, uniemożliwiające swobodne przejechanie wózkiem.
To ważne kryteria, jakie trzeba wziąć pod uwagę, projektując dom pozbawiony barier. Nowoczesna architektura coraz częściej dostrzega zapotrzebowanie na projekty dedykowane osobom niepełnosprawnym. Dlatego zwiększa się liczba biur projektowych, dla których zadanie takie nie stanowi wielkiego wyzwania.
Najlepsze rozwiązanie dla osoby na wózku to dom parterowy, pozbawiony schodów. Nie powinno być w nim również progów, które znacznie utrudniają samodzielne poruszanie się. Trzeba też specjalnie dostosować łazienkę i inne pomieszczenia. Okna z kolei powinny mieć klamki umieszczone niżej, tak aby osoba na wózku mogła je swobodnie otworzyć.

_______________________
źródło: http://www.bonusiki.pl/

Ciekawe wpisy:

szczegolny-projekt

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Pisklęta indycze

    Pisklęta indycze

    Pisklęta indycze W Polsce produkcja indyków ulega stałemu wzrostowi. Mimo, że hodowla jest dość wymagająca, przedsiębiorcy uważają, że jest to opłacalny biznes. Pisklęta indycze w pierwszych kilku dobach po wykluciu są bardzo wrażliwe. Należy więc, przed wykluciem, odpowiednio przygotować pomieszczenie, w których będą one przebywać. W tym celu należy odpowiednio nagrzać pomieszczenie. Pisklęta indycze muszą

  • Kebab na dowóz Szczecin

    Kebab na dowóz Szczecin

    Klimatycznie ze znajomymi. Zbliża się weekend, zastanawiasz się jak spędzić wolne od pracy, aby nie był to czas stracony? Czy może w tygodniu, nie wiesz jak spędzać długie wieczory? Zamiast siedzieć przed telewizorem, jako władca pilota i narzekać, że znów nie ma nic do oglądania, możesz spotkać się ze znajomymi. Razem wybierzcie się w jakieś