|  | 

No name Iława menu

Uprawa pieczarek

Uprawa pieczarek
1 vote, 9.00 avg. rating (82% score)

uprawa-pieczarek-3Domowa uprawa pieczarek to zajęcie praktycznie dla każdego!
Szczególną satysfakcję przyniesie miłośnikom zdrowego odżywiania i parającym się wszelkiego rodzaju uprawami.
Wyhodować sobie smaczne i zdrowe grzybki w domu, to brzmi ciekawie.
Jak to zrobić?
Wystarczy kupić sobie gotowe podłoże oferowane przez wielu producentów w sieci. Za kwotę od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych otrzymujemy estetyczne pudełko z przerośniętym podłożem  pieczarki o czym świadczy biały nalot na powierzchni. Nasze zadanie ogranicza się wówczas do zasypania dołączonej okrywy zgodnie z instrukcją, umieszczenia w temp. pokojowej, podlewania i czekania na zbiór. Po kilku dniach hodowlę trzeba będzie przenieść do miejsca chłodniejszego. Najlepiej sprawdza się tu piwnica, tak aby temp. wynosiła nie więcej jak 16 stopni. Potem już tylko podlewamy i czekamy na zbiór. Pierwsze owocniki pojawiają się ok.3 tygodnie po nałożeniu okrywy. Pieczarka plonuje w trzech rzutach w odstępie kilku dni. W sumie w zależności od masy podłoża, z jednego pudełka możemy otrzymać od kilku do kilkunastu kg. zdrowych pieczarek. A do tego jaka satysfakcja!
Pozostaje tylko życzyć obfitych zbiorów i smacznego!

Ciekawe wpisy:

uprawa-pieczarek

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Hodowanie indyków

    Hodowanie indyków

    Pisklęta indycze Hodowcy indyków często decydują się na zakup już podchowanych piskląt. Dzieje się tak dlatego, że pierwsze doby życia decydują o późniejszym rozwoju indyków, a nieprawidłowe warunki hodowli mogą spowodować śmierć dużego odsetka indyków. Dlatego też wielu hodowców kupuje podrośnięte pisklęta indycze. Młode indyki hodowane są w kręgach, w których grupa kilkuset piskląt ma

  • Kebab Grodzisk Mazowiecki

    Kebab Grodzisk Mazowiecki

    Lokale gastronomiczne z egzotyką Lubimy egzotykę w kuchni, lubimy ją też w kulturze, np. muzyce, choreografii, sztuce wizualnej, teatrze, filmie. Jest ona dla nas czymś innym, czymś niecodziennym. Różni się bowiem od naszej swojskiej, polskiej czy szerzej – europejskiej kultury: od naszych obyczajów i zwyczajów, od naszego życia codziennego i artystycznego, od naszych przepisów kulinarnych.