|  | 

Shisha bar

Miasto

Miasto
1 vote, 9.00 avg. rating (82% score)

rp_budownictwo16.jpgMoje miasto zbudowane zostało na styku kilku różnych kultur, co znajduje swoje odbicie zwłaszcza w zabudowie. Zwłaszcza śródmiejska architektura jest dosyć zróżnicowana. Można tu odnaleźć budynki bardzo harmonijne, uporządkowane, ale także udziwnione, z wielką ilością ozdób i ornamentów.

W centrum miasta stoją obok siebie klasycystyczne kamienice i pseudo barokowe cudaki. Co ciekawe, nie sprawia to wrażenia chaosu, przeciwnie, wygląda to jako przemyślane urozmaicenia. Taka architektura rzeczywiście cieszy oko i znajduje amatorów wśród ludzi obdarzonych różnymi gustami.
Na przykładzie mojego miasta można zresztą zaobserwować, jak przemiany historyczne wpływają na infrastrukturę budowlaną. Z wiadomych przyczyn to właśnie architektura jest najbardziej trwałą z dziedzin sztuki, zatem to właśnie ona najlepiej ukazuje te przemiany. Zresztą dobrze jest mieć świadomość, jak bardzo historia rzutuje na architekturę, a zatem na środowisko socjalne, w którym żyje człowiek. To dobry obraz przemian.

Ciekawe wpisy:

w-moim-miescie

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Mięso indyka

    Mięso indyka

    Pisklęta indycze Gdy decydujesz się na gospodarstwo agroturystyczne, warto przemyśleć wybór zwierząt do niego. Świetną propozycją są pisklęta indycze. Z uwagi na to, że ptak ten posiada okazałe upierzenie i wydaje swoiste dźwięki, będzie przyciągał szczególnie dzieci turystów, ale dorośli na pewno też będą zainteresowani oryginalnymi kolorami piór. Warto hodować głównie samce, gdyż samice są

  • Kebab Ostróda

    Kebab Ostróda

    Zalety odwiedzania shisha barów Już teraz myślisz o zbliżającym się nieuchronnie weekendzie. Wiesz, że musisz maksymalnie wykorzystać te dwa wolne dni, aby już w poniedziałek ponownie wrócić do swojej pracy i to z pełną dozą energii do aktywnego działania. Pomyślałeś zatem, aby odwiedzić jedną ze swoich ulubionych restauracji, jednakże jako że znasz jej menu na